Termékeink
Fisher FKJ-225F-A200 UV Protect légtisztító
6x-os légtisztító rendszer


Fisher FKJ-420F-A350 UV Protect légtisztító
6x-os légtisztító rendszer, kiegészítő párásító funkcióval.


Fisher kompozitszűrő A200 légtisztító kiegészítő…
4 fokozatú kompozitszűrő FKJ225F-A200 légtisztítóhoz.


Fisher kompozitszűrő A350 légtisztító kiegészítő…
4 fokozatú kompozitszűrő FKJ420F-A350 légtiszítóhoz.


Gree Eagle GCF350ASNA légtisztító
Wi-Fi vezérlés, LED kijelző, kellemes éjszakai mód, többszörös szűrőrendszer, több ventilátor fokozat, automata üzem


Gree Hawk GCF450DKNA légtisztító, WiFi
WiFi vezérlés, LED kijelző, kellemes éjszakai mód, többszörös szűrőrendszer, több ventilátor fokozat, automata üzem


Légtisztító készülékek
Hogyan szabaduljunk meg a mindenhol jelen lévő szálló portól, pollenektől, atkáktól, állatszőrtől, vírusoktól és baktériumoktól? A légtisztító készülék eltávolítja a különféle szennyeződéseket és allergéneket otthonunk levegőjéből.
Manapság a légszennyezettség, a nem megfelelő minőségű tiszta levegő sajnos mindenkinek az élete részévé vált. Sokan természetesnek veszik, hogy a kinti szmogos, füstös, szennyezett levegő után hazaérve, az otthona levegője majd biztonságot jelent. Azonban ez nem minden esetben van így, az otthonunkba szellőztetéskor, és a rajtunk lévő ruhákkal bejutnak a kórokozók, szennyeződések.
A megfelelő, jó minőségű légtisztító készülékkel, minőségi levegő tartható fenn otthonában, környezetében. A légtisztító berendezések képesek a levegőből kiszűrni a szennyeződéseket, kórokozókat, így egészséges, kellemes környezetet teremtve. A légtiszító kiválasztásakor figyelembe kell venni, hogy otthonunkre milyen légszennyezés jellemző a leginkább, illetve a helyiség(ek) méreteinek megfelelő legyen a készülék.
A légtisztítók összegzése a szűrés típusa szerint
Az egyes készülékek különböző típusú, hatású szűrőkkel vannak ellátva, attól függően, hogy milyen szennyeződés eltávolítására tervezték. A légtisztító készülékek általában több különböző típusú szűrővel vannak szerelve. A legáltalánosabb a HEPA szűrővel ellátott légtisztítók, de nem ez az egyetlen szűrő típus, amellyel a levegőtisztító készülék felveszi a harcot a szennyeződésekkel szemben.
- A HEPA szűrő szinte kb. 99,5%-os hatékonysággal képes megszűrni az összes szilárd részecskét, baktériumokat, vírusokat, penészgombákat, atkákat és egyéb allergéneket. Ezt a fajta szűrőt rendszeresen cserélni kell.
- Az elektrosztatikus szűrő ugyanazokat a részecskéket képes felfogni, mint a HEPA szűrő, de emellett mosható is.
- A vízszűrő felfogja a port és a mikrobákat, emellett segít a levegő párásításában. A vizes légtisztító hatékonysága alacsonyabb, de spórolhatunk a szűrők cseréjén. Ez esetben fontos a vízszűrő rendszeres tisztítása.
- A szénszűrő eltávolítja a kellemetlen szagokat és mérgező gázokat (pl. ammónia, ecet, kén-dioxid stb.).
- A por előszűrő felfogja a nagyobb porrészecskéket, így tulajdonképpen védi a HEPA szűrőt a gyors beszennyeződéstől.
- A levegő ionizátor (negatív ion generátor) semlegesíti az allergéneket. Segíti a porrészecskék összetömörítését, így javítja a szűrés hatékonyságát.
- A plazma ionizátor lebontja a vírusokat, baktériumokat, penészeket, gombákat, szmogot és az illékony anyagokat.
- Az UV sterilizáló lámpa elpusztítja a vírusokat és baktériumokat, UV fény segítségével.